Вчені створили гнучкі сонячні панелі, які в рази дешевші та ефективніші за звичайні батареї
Нова мікрожолобчаста структура дає змогу створити новий тип сонячних елементів, що мають формат зворотного контакту.

Вчені вважають, що їхня розробка прокладає шлях до розробки недорогої та ефективної сонячної енергії
Володимир Ліщишин
Спортивний Оглядач
Гнучкі сонячні батареї, які не містять дефіцитних і дорогих елементів, прокладають шлях до розробки недорогої та ефективної сонячної енергії. Про це заявили вчені з Університету Шеффілда у своєму новому дослідженні.
Зазначається, що дослідники розробили новий тип сонячних елементів з використанням перовскітового напівпровідника. На відміну від традиційних сонячних батарей, ці елементи виготовляють шляхом тиснення крихітних канавок у пластиковій плівці та подальшого заповнення їх перовскітовим матеріалом.
За словами вчених, цей підхід являє собою новий спосіб виробництва легких і гнучких сонячних плівок, які можна використовувати на таких поверхнях, як дахи будинків і на інших об'єктах, які зазвичай не витримують ваги сонячних панелей. У поєднанні з очікуваною низькою вартістю це може значно розширити поширення сонячної енергії, особливо в країнах, що розвиваються.
Вчені пояснили, що нова мікрожолобчаста структура дає змогу створити новий тип сонячних елементів, що мають формат зворотного контакту. У традиційних пристроях використовується багатошарова структура, що складається з декількох шарів, нанесених у певному порядку. У комірках зі зворотним контактом всі електричні контакти розташовані на задній стороні пристрою, що спрощує і здешевлює виробництво.
Для перевірки структури і складу нових сонячних елементів вчені використовували рентгенівський нанозондовий мікроскоп Hard X-ray в Diamond Light Source. Він дав змогу отримати дуже докладні зображення сонячних елементів.
Нова технологія також дає змогу уникнути використання рідкісних і дорогих матеріалів, таких як індій, що робить її економічно ефективною, масштабованою і стійкою, запевнили дослідники.
Схожі новини

220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі
3 травня 2025 р. о 12:51

ЄС розглядає варіанти заборони нових російських газових контрактів, - Reuters
23 квітня 2025 р. о 12:53

США введуть мита до 3521% на сонячні панелі з Південно-Східної Азії
22 квітня 2025 р. о 12:54