13 березня 2025 р. о 14:05

В "Укренерго" пояснили, чому в березні варто вмикати потужні електроприбори вдень

Тепла погода та увімкнене централізоване опалення в будинках зумовили зниження рівня енергоспоживання у денний час.

В "Укренерго" пояснили, чому в березні варто вмикати потужні електроприбори вдень

Тепла погода та опалення зумовили зниження рівня енергоспоживання у денний час

Володимир Ліщишин

Володимир Ліщишин

Спортивний Оглядач

Поділитися:

"Укренерго" через вплив погодних факторів на ситуацію в енергосистемі почало закликати до користування потужними електроприладами у денні години, хоча взимку - навпаки радили вмикати їх вночі, повідомляє пресслужба компанії.

"Передусім - через різке зростання обсягів генерації на сонячних електростанціях. Для розуміння: сумарна потужність імпортованих в Україну сонячних панелей у 2024 році - приблизно удвічі більша, ніж в 2023-му", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що тепла березнева погода та поки увімкнене централізоване опалення в будинках зумовили зниження рівня енергоспоживання у денний час, після ранкового піку споживання і перед вечірнім.

В "Укренерго" це пояснюють високою ефективністю роботи побутових сонячних електростанцій (СЕС). За словами компанії, населення та бізнес, які встановили у себе панелі, не споживають енергію із загальної мережі. А ті, хто отримав статус "активного споживача" - ще й віддають в енергосистему надлишки.

Крім того, значно зросла зараз і ефективність роботи промислових СЕС. Порівняно із зимовими місяцями, генерація великих сонячних електростанцій (у ясну погоду) зросла до рівня, коли у денний час в енергосистемі спостерігається профіцит потужності. І усунути його можна тільки примусовим обмеженням роботи електростанцій на відновлюваних джерелах енергії.

"Щоб вимушено не обмежувати генерацію, ми і пропонуємо активно використовувати потужні електроприлади саме у денний період - з 10:00 до 18:00. Це допоможе збалансувати енергосистему та знизить навантаження на неї у періоди максимального споживання", - додали в "Укренерго".