Штрафи за якість газу сильно ускладнюють роботу видобувників, – Петренко
Газовидобувні компанії отримують штрафи за невідповідність показників якості газу, попри те, що ці відхилення спричинені російськими атаками.

Володимир Ліщишин
Спортивний Оглядач
Газовидобувні компанії отримують штрафи за невідповідність показників якості газу, попри те, що ці відхилення спричинені російськими атаками. Така ситуація не лише підриває економічну стабільність компаній, але й заважає видобувати більше. Про це заявив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.
"Росіяни вдарили по певних об'єктах, які серед іншого відповідають і за показники якості газу. І газ компаній повністю не може відповідати тим параметрам якості, які є у зобов'язаннях", — пояснив Петренко.
За його словами, нинішнє законодавство не враховує форс-мажорні обставини, в яких опинився український газовидобувний сектор. Через руйнування об'єктів у компаній залишається лише два варіанти: або подавати газ із незначним відхиленням від стандарту, або взагалі не постачати його.
"Тому по уражених об'єктах є два варіанти. Або подавати трішки інший газ, або взагалі його не постачати. Звичайно, у теперішніх умовах кожен кубометр є надзвичайно важливим", — наголосив Петренко.
Попри звернення учасників ринку, уряд і НКРЕКП поки не ініціювали змін до існуючих норм, які б дозволяли уникати подібних штрафів. Як зазначають у галузі, штрафні санкції можуть бути застосовані як до приватних, так і до державних компаній.
На тлі кризи з видобутком, уряд паралельно шукає шляхи стимулювання закачування газу в українські сховища з боку іноземних компаній. Проте торішні обстріли об’єктів ПСГ негативно вплинули на довіру трейдерів: якщо у 2023 році нерезиденти закачали понад 2 млрд кубометрів, то на кінець року — лише 80 млн кубометрів.
Нагадаємо, директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко також заявив, що в нинішніх умовах штрафи за невідповідність якості газу лише погіршують фінансове становище газовидобувних компаній та ускладнює процес відновлення після ударів російських ракет та дронів.
Схожі новини

220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі
3 травня 2025 р. о 12:51

ЄС розглядає варіанти заборони нових російських газових контрактів, - Reuters
23 квітня 2025 р. о 12:53

США введуть мита до 3521% на сонячні панелі з Південно-Східної Азії
22 квітня 2025 р. о 12:54